Live stream VM i Fodbold sendeplan

Live stream VM i Fodbold med komplet sendeplan. VM er spillet i Rusland mellem 14. juni og 15. juli. Danske tv-seere kan se mesterskabet via TV2 og via live stream via tv2play-appen.

Danmark spiller lørdag den 16. juni mod Peru i sin første kamp. Den anden kamp vil blive spillet den 21. juni klokken 14:00 mod Australien.
Den sidste og vigtigste kamp vil blive spillet den 26. juni mod Frankrig.

Live stream VM i Fodbold sendeplan

Nedenfor er et komplet skema for hele verdensmesterskabet.

Live stream VM i Fodbold – Sendeplan

14. juni: Gruppe A: 17:00 Rusland-Saudiarabien (Moskva) (TV2)

15. juni: Gruppe A: 14:00 Egypten-Uruguay (Yekaterinburg) (TV2)
15. juni: Gruppe B: 17:00 Marokko-Iran (Skt. Petersborg) (TV2)
15. juni Gruppe B: 20:00 Portugal-Spanien (Sochi) (TV2)

16. juni: Gruppe C: 12:00 Frankrig – Australien (Kazan) (TV2)
16. juni: Gruppe C: 18:00 Peru-Danmark (Saransk) (TV2)
16. juni: Gruppe D: 15:00 Argentina – Island (Moskva) (TV2)
16. juni: Gruppe D: 21:00 Kroatien – Nigeria (Kaliningrad) (TV2)

17. juni: Gruppe E: 14:00 Costa Rica-Serbien (Samara) (TV2)
17. juni: Gruppe F: 17:00 Tyskland – Mexico (Moskva) (TV2)
17. juni: Gruppe E: 20:00 Brasilien – Schweiz (Rostov) (TV2)

18. juni: Gruppe F: 14:00 Sverige – Sydkorea (Nizhny Novgorod) (TV2)
18. juni: Gruppe G: 17,00 Belgien-Panama (Sochi) (TV2)
18. juni: Gruppe G: 20:00 Tunesien England (Volgograd) (TV2)

19. juni: Gruppe H: 14:00 Colombia-Japan (Saransk) (TV2)
19. juni: Gruppe H: 17.00 Polen-Senegal (Moskva) (TV2)
19. juni: Gruppe A: 20,00 Rusland-Egypten (Skt. Petersborg) (TV2)

20. juni: Gruppe A: 17.00 Uruguay-Saudi-Arabien (Rostov) (TV2)
20. juni: Gruppe B: 14:00 Portugal-Marokko (Moskva) (TV2)
20. juni: Gruppe B: 20,00 Iran-Spanien (Kazan) (TV2)

21. juni: Gruppe C: 14,00 Danmark-Australien (Samara) (TV2)
21. juni: Gruppe C: 17.00 Frankrig-Peru (Yekaterinburg) (TV2)
21. juni: Gruppe D: 20:00 Argentina-Kroatien (Nizhny Novgorod) (TV2)

22. juni: Gruppe D: 17:00 Nigeria-Island (Volgograd) (TV2)
22. juni: Gruppe E: 14:00 Brasilien-Costa Rica (Skt. Petersborg) (TV2)
22. juni: Gruppe E: 20:00 Serbien-Schweiz (Kaliningrad) (TV2)

23. juni: Gruppe G: 14:00 Belgien-Tunesien (Moskva) (TV2)
23. juni: Gruppe F: 17:00 Sydkorea-Mexico (Rostov) (TV2)
23. juni: Gruppe F: 20:00 Tyskland-Sverige (Sochi) (TV2)

24. juni: Gruppe G: 14:00 England-Panama (Nizhny Novgorod) (TV2)
24. juni: Gruppe H: 17.00 Japan-Senegal (Yekaterinburg) (TV2)
24. juni: Gruppe H: 20:00 Polen-Colombia (Kazan) (TV2)

25. juni: Gruppe A: 16:00 Uruguay-Rusland (Samara) (TV2)
25. juni: Gruppe A: 16:00 Saudi Arabien-Egypten (Volgograd) (TV2)
25. juni: Gruppe B: 20,00 Iran-Portugal (Saransk) (TV2)
25. juni: Gruppe B: 20,00 Spanien-Marokko (Kaliningrad) (TV2)

26. juni: Gruppe C: 16:00 Danmark-Frankrig (Moskva) (TV2)
26. juni: Gruppe C: 16:00 Australien-Peru (Sochi) (TV2)
26. juni: Gruppe D: 20:00 Nigeria-Argentina (Skt. Petersborg) (TV2)
26. juni: Gruppe D: 20:00 Island-Kroatien (Rostov) (TV2)

27. juni: Gruppe F: 16: 00 Sydkorea-Tyskland (Kazan) (TV2)
27. juni: Gruppe F: 16:00 Mexico-Sverige (Yekaterinburg) (TV2)
27. juni: Gruppe E: 20,00 Serbien-Brasilien (Moskva) (TV2)
27. juni: Gruppe E: 20,00 Schweiz-Costa Rica (Nizhny Novgorod) (TV2)

28. juni: Gruppe H: 16:00 Japan-Polen (Volgograd) (TV2)
28. juni: Gruppe H: 16:00 Senegal-Colombia (Samara) (TV2)
28. juni: Gruppe G: 20:00 England-Belgien (Kaliningrad) (TV2)
28. juni: Gruppe G: 20:00 Panama-Tunesien (Saransk) (TV2)

Playoff kampe VM i Fodbold

Sådan er det sidste spil i verdensmesterskabet, hvor 1 eller 2 i forskellige grupper mødes som følger:
30. juni: 16:00 ottende finale: 1C-2D (Kazan) (TV2)
30. juni 20:00 ottende final 1A-2B (Sochi) (TV2)

1. juli: 16:00 ottende finale: 1B-2A (Moskva) (TV2)
1. juli: 20:00 ottende finale: 1D-2C (Nizhny Novgorod) (TV2)

2. juli: 16:00 ottende finale: 1E-2F (Samara) (TV2)
2. juli: 20:00 ottende finale: 1G-2H (Rostov) (TV2)

3. juli: 16:00 ottende final: 1F-2E (Skt. Petersborg) (TV2)
3. juli: 20:00 ottende finale: 1H-2G (Moskva) (TV2)

6. juli: 16:00 kvartfinale: 1A / 2B-1C / 2D (Nizhny Novgorod) (TV2)
6 juli: 8:00 kvartfinale: 1E / 2F-1G / 2H (Kazan) (TV2)

7. juli: 16:00 kvartfinale: 1F / 2E-1H / 2G (Samara) (TV2)
7 juli: 20:00 1B / 2A-1D / 2C (Sochi) (TV2)

10 juli: 20:00 Semifinal: 1A / 2B / 1C / 2D-1E / 2F / 1G / 2H (Skt. Petersborg) (TV2)
11. juli: 20:00 Semifinal: 1F / 2E / 1H / 2G-1B / 2A / 1D / 2C (Moskva) (TV2)

14. juli kl. 16.00 Bronze Match (Skt. Petersborg) (TV2)
15. juli: 17:00 VM-finalen (Moskva) (TV2)

Alle tider er dansk tid, så du behøver ikke tænke på det.

Unibet Live streaming

Hvis du vil fortsætte med at se god fodbold, kan du tjekke Unibets live stream, hvor du kan se La Liga, Serie A og flere andre gode fodboldligaer senere i efteråret.
Til Unibet

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.