Live stream VM i Fodbold sendeplan

Live stream VM i Fodbold med komplet sendeplan. VM er spillet i Rusland mellem 14. juni og 15. juli. Danske tv-seere kan se mesterskabet via TV2 og via live stream via tv2play-appen.

Danmark spiller lørdag den 16. juni mod Peru i sin første kamp. Den anden kamp vil blive spillet den 21. juni klokken 14:00 mod Australien.
Den sidste og vigtigste kamp vil blive spillet den 26. juni mod Frankrig.

Live stream VM i Fodbold sendeplan

Nedenfor er et komplet skema for hele verdensmesterskabet.

Live stream VM i Fodbold – Sendeplan

14. juni: Gruppe A: 17:00 Rusland-Saudiarabien (Moskva) (TV2)

15. juni: Gruppe A: 14:00 Egypten-Uruguay (Yekaterinburg) (TV2)
15. juni: Gruppe B: 17:00 Marokko-Iran (Skt. Petersborg) (TV2)
15. juni Gruppe B: 20:00 Portugal-Spanien (Sochi) (TV2)

16. juni: Gruppe C: 12:00 Frankrig – Australien (Kazan) (TV2)
16. juni: Gruppe C: 18:00 Peru-Danmark (Saransk) (TV2)
16. juni: Gruppe D: 15:00 Argentina – Island (Moskva) (TV2)
16. juni: Gruppe D: 21:00 Kroatien – Nigeria (Kaliningrad) (TV2)

17. juni: Gruppe E: 14:00 Costa Rica-Serbien (Samara) (TV2)
17. juni: Gruppe F: 17:00 Tyskland – Mexico (Moskva) (TV2)
17. juni: Gruppe E: 20:00 Brasilien – Schweiz (Rostov) (TV2)

18. juni: Gruppe F: 14:00 Sverige – Sydkorea (Nizhny Novgorod) (TV2)
18. juni: Gruppe G: 17,00 Belgien-Panama (Sochi) (TV2)
18. juni: Gruppe G: 20:00 Tunesien England (Volgograd) (TV2)

19. juni: Gruppe H: 14:00 Colombia-Japan (Saransk) (TV2)
19. juni: Gruppe H: 17.00 Polen-Senegal (Moskva) (TV2)
19. juni: Gruppe A: 20,00 Rusland-Egypten (Skt. Petersborg) (TV2)

20. juni: Gruppe A: 17.00 Uruguay-Saudi-Arabien (Rostov) (TV2)
20. juni: Gruppe B: 14:00 Portugal-Marokko (Moskva) (TV2)
20. juni: Gruppe B: 20,00 Iran-Spanien (Kazan) (TV2)

21. juni: Gruppe C: 14,00 Danmark-Australien (Samara) (TV2)
21. juni: Gruppe C: 17.00 Frankrig-Peru (Yekaterinburg) (TV2)
21. juni: Gruppe D: 20:00 Argentina-Kroatien (Nizhny Novgorod) (TV2)

22. juni: Gruppe D: 17:00 Nigeria-Island (Volgograd) (TV2)
22. juni: Gruppe E: 14:00 Brasilien-Costa Rica (Skt. Petersborg) (TV2)
22. juni: Gruppe E: 20:00 Serbien-Schweiz (Kaliningrad) (TV2)

23. juni: Gruppe G: 14:00 Belgien-Tunesien (Moskva) (TV2)
23. juni: Gruppe F: 17:00 Sydkorea-Mexico (Rostov) (TV2)
23. juni: Gruppe F: 20:00 Tyskland-Sverige (Sochi) (TV2)

24. juni: Gruppe G: 14:00 England-Panama (Nizhny Novgorod) (TV2)
24. juni: Gruppe H: 17.00 Japan-Senegal (Yekaterinburg) (TV2)
24. juni: Gruppe H: 20:00 Polen-Colombia (Kazan) (TV2)

25. juni: Gruppe A: 16:00 Uruguay-Rusland (Samara) (TV2)
25. juni: Gruppe A: 16:00 Saudi Arabien-Egypten (Volgograd) (TV2)
25. juni: Gruppe B: 20,00 Iran-Portugal (Saransk) (TV2)
25. juni: Gruppe B: 20,00 Spanien-Marokko (Kaliningrad) (TV2)

26. juni: Gruppe C: 16:00 Danmark-Frankrig (Moskva) (TV2)
26. juni: Gruppe C: 16:00 Australien-Peru (Sochi) (TV2)
26. juni: Gruppe D: 20:00 Nigeria-Argentina (Skt. Petersborg) (TV2)
26. juni: Gruppe D: 20:00 Island-Kroatien (Rostov) (TV2)

27. juni: Gruppe F: 16: 00 Sydkorea-Tyskland (Kazan) (TV2)
27. juni: Gruppe F: 16:00 Mexico-Sverige (Yekaterinburg) (TV2)
27. juni: Gruppe E: 20,00 Serbien-Brasilien (Moskva) (TV2)
27. juni: Gruppe E: 20,00 Schweiz-Costa Rica (Nizhny Novgorod) (TV2)

28. juni: Gruppe H: 16:00 Japan-Polen (Volgograd) (TV2)
28. juni: Gruppe H: 16:00 Senegal-Colombia (Samara) (TV2)
28. juni: Gruppe G: 20:00 England-Belgien (Kaliningrad) (TV2)
28. juni: Gruppe G: 20:00 Panama-Tunesien (Saransk) (TV2)

Playoff kampe VM i Fodbold

Sådan er det sidste spil i verdensmesterskabet, hvor 1 eller 2 i forskellige grupper mødes som følger:
30. juni: 16:00 ottende finale: 1C-2D (Kazan) (TV2)
30. juni 20:00 ottende final 1A-2B (Sochi) (TV2)

1. juli: 16:00 ottende finale: 1B-2A (Moskva) (TV2)
1. juli: 20:00 ottende finale: 1D-2C (Nizhny Novgorod) (TV2)

2. juli: 16:00 ottende finale: 1E-2F (Samara) (TV2)
2. juli: 20:00 ottende finale: 1G-2H (Rostov) (TV2)

3. juli: 16:00 ottende final: 1F-2E (Skt. Petersborg) (TV2)
3. juli: 20:00 ottende finale: 1H-2G (Moskva) (TV2)

6. juli: 16:00 kvartfinale: 1A / 2B-1C / 2D (Nizhny Novgorod) (TV2)
6 juli: 8:00 kvartfinale: 1E / 2F-1G / 2H (Kazan) (TV2)

7. juli: 16:00 kvartfinale: 1F / 2E-1H / 2G (Samara) (TV2)
7 juli: 20:00 1B / 2A-1D / 2C (Sochi) (TV2)

10 juli: 20:00 Semifinal: 1A / 2B / 1C / 2D-1E / 2F / 1G / 2H (Skt. Petersborg) (TV2)
11. juli: 20:00 Semifinal: 1F / 2E / 1H / 2G-1B / 2A / 1D / 2C (Moskva) (TV2)

14. juli kl. 16.00 Bronze Match (Skt. Petersborg) (TV2)
15. juli: 17:00 VM-finalen (Moskva) (TV2)

Alle tider er dansk tid, så du behøver ikke tænke på det.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.